Επιστροφή στο σχολείο με ασφάλεια!

Επιστροφή στο σχολείο

Επιστροφή στο σχολείο με ασφάλεια!

Την πρώτη ημέρα του Σεπτεμβρίου τα Εκπαιδευτήρια υποδέχθηκαν τους μικρούς μαθητές του Παιδικού Σταθμού και τους μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Δημιουργικής Απασχόλησης του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου.

Ακολουθώντας όλους τους κανόνες και τα υγειονομικά πρωτόκολλα που επιβάλλουν τα σύγχρονα επιδημιολογικά δεδομένα, οι μικροί μαθητές μας, με την άφιξή τους στον χώρο του σχολείου και πριν εισέλθουν στο κτίριο, φορώντας τις μάσκες τους, θερμομετρήθηκαν στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου, απολύμαναν τα χέρια τους με αντισηπτικό και κατόπιν οδηγήθηκαν από τους εκπαιδευτικούς υπηρεσίας στις τάξεις τους.

Το κέφι, το χαμόγελο και η υποδειγματική τους συνέπεια στην τήρηση των προληπτικών μέτρων εγγυώνται σε όλους μας, μικρούς και μεγάλους, μία ήρεμη σχολική χρονιά, με υγεία και ασφάλεια!