Μας λείπουν πολύ αυτές οι ημέρες - Global Learning Connection της Microsoft

Μας λείπουν πολύ αυτές οι ημέρες - Τα Εκπαιδευτήρια στο Global Learning Connection της Microsoft

Μαθητές των Εκπαιδευτηρίων έλαβαν μέρος στο Global Learning Connection στις 10 και 11 Νοεμβρίου, στην ετήσια εκδήλωση της Microsoft, στην οποία συμμετέχουν μαθητές και εκπαιδευτικοί από όλο τον κόσμο.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης αυτής οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον κ. Anthony Salcito, Aντιπρόεδρο της Microsoft, υπεύθυνο για την εκπαίδευση σε παγκόσμιο επίπεδο, και τον κ. Θεοδόση Μιχαλόπουλο, Διευθύνοντα Σύμβουλο της Microsoft για την Ελλάδα, την Κύπρο και τη Μάλτα, να παρουσιάσουν εργασίες τους, αλλά και να ανταλλάξουν απόψεις για θέματα εκπαιδευτικού και κοινωνικού ενδιαφέροντος.

Με την ευχή οι μαθητές μας να επιστρέψουν γρήγορα στα θρανία υγιείς και χαρούμενοι!