Ανάγνωση του βιβλίου «Ο Εγωιστής Γίγαντας» από τη Γ΄ Δημοτικού.

Στo πλαίσιo του μαθήματος της Γλώσσας, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ Δημοτικού είχαν την ευκαιρία να εξασκήσουν τις καλλιτεχνικές τους δεξιότητες μέσα από την ανάγνωση του κλασικού παραμυθιού του Όσκαρ Ουάιλντ «Ο Εγωιστής Γίγαντας».

Συνεπαρμένα από την ανάγνωση του παραμυθιού κι έχοντας ήδη πλάσει στο μυαλό τους τις σχετικές εικόνες, τα παιδιά προχώρησαν σε εικονογράφηση της ιστορίας, ενώ παράλληλα έντυσαν με τις φωνούλες τους τις υπέροχες δημιουργίες τους.

Σε αυτόν τον σύνδεσμο μπορείτε να απολαύσετε τα βίντεο των 6 τμημάτων της Γ’ Δημοτικού.