Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Grand Prize σε διεθνή διαγωνισμό μουσικής

Ο μαθητής Θ. Κυπάρος κατέκτησε το Grand Prize παίζοντας βιολί στον Διεθνή Διαγωνισμό «World Art Games» Fiestalonia Milenio International Contest

Grand Prize σε διεθνή διαγωνισμό μουσικής

Ο μαθητής Θ. Κυπάρος (Β΄ Γυμνασίου) κατέκτησε το Grand Prize (Platinum Diploma) παίζοντας βιολί στον διεθνή διαγωνισμό «World Art Games» Fiestalonia Milenio International Contest, Spain, στην κατηγορία «Instrumental Music» (ηλικιακή ομάδα 13 - 15 ετών), λαμβάνοντας συνολική βαθμολογία 100/100.

Παράλληλα, κέρδισε μια πλήρη υποτροφία για τη διαμονή και τη συμμετοχή του στον διεθνή διαγωνισμό «Sea Sun Festival», που θα πραγματοποιηθεί τον Μάιο του 2022 στην Ισπανία.

Αξίζει να αναφερθούμε και στις άλλες σημαντικές μουσικές διακρίσεις που κατέκτησε ο μαθητής κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς:

Πηγή