Ηλεκτρονικές …. πασχαλινές ευχές από τους μαθητές της Β΄ Δημοτικού

Με όρεξη και κέφι οι μαθητές της Β΄ Δημοτικού, ακολουθώντας τις οδηγίες των δασκάλων τους και με τη βοήθεια των γονιών τους, δημιούργησαν για άλλη μια χρονιά ηλεκτρονικές πασχαλινές καρτούλες.

Ηλεκτρονικές …. πασχαλινές ευχές από τους μαθητές της Β΄ Δημοτικού

Με αυτόν τον πρωτότυπο τρόπο τα «δευτεράκια μας» θέλησαν να μοιραστούν με συγγενείς και φίλους τα νέα τους και να ανταλλάξουν πασχαλινές ευχές και μηνύματα αισιοδοξίας!

Αυτές τις δύσκολες μέρες, που περισσότερο από κάθε άλλη φορά έχουμε ανάγκη την παρέα και τη συντροφιά των φίλων μας, η σύγχρονη τεχνολογία μπολιάστηκε με την ευαισθησία και την καλλιτεχνική διάθεση των μικρών παιδιών, χαρίζοντας υπέροχες δημιουργίες που ξεχειλίζουν από αισιοδοξία και ελπίδα!