Πασχαλινές κατασκευές

Easter is coming and elaborate easter bunnies popped in the digital classrooms of our 3rd and 4th Grade students! Feeling joy and enthusiasm, they made their easter bunnies out of simple, everyday materials as well as little baskets to place their colorful eggs inside.

Πασχαλινές κατασκευές

Μύρισε Πάσχα και περίτεχνοι κούνελοι «έσκασαν μύτη» στις ηλεκτρονικές τάξεις της Γ΄ και Δ΄ Δημοτικού! Με ενθουσιασμό και γεμάτοι χαρά οι μαθητές και οι μαθήτριες κατασκεύασαν πασχαλινά κουνελάκια με απλά, καθημερινά υλικά καθώς και καλαθάκια, για να τοποθετήσουν μέσα τα πολύχρωμα αβγά τους.

Το παραδοσιακό έθιμο με τα Λαζαράκια ξαναζωντάνεψε για άλλη μια χρονιά, σκορπίζοντας χρώματα και ευωδιές στις διαδικτυακές μας τάξεις, ενώ δεν έλειψαν οι έξυπνες ζωγραφιές με πασχαλινά αβγά. Οι μαθητές μας εύχονται σε όλους «Καλή Ανάσταση» και «Καλό Πάσχα» με υγεία και πολλά πολλά χαμόγελα!