Δύο πρώτα βραβεία και το Grand Prix κατέκτησε μαθητής μας σε διεθνείς διαγωνισμούς στο βιολί

Ο μαθητής Θάνος Κυπάρος (Β΄ Γυμνασίου) κατέκτησε το Grand Prix στον Διεθνή Διαγωνισμό «Spring in London» First International Competition of Music and Arts, United Kingdom, στην κατηγορία «Instrumental Creativity-Violin», στην ηλικιακή ομάδα 13 - 15 ετών.

Ο μαθητής Θάνος Κυπάρος (Β΄ Γυμνασίου) κατέκτησε το 1ο Βραβείο (96/100) στον διεθνή διαγωνισμό «International Youth Music Competition» Atlanta U.S.A., στην ηλικιακή ομάδα 10 - 13 ετών.

Επίσης, κατέκτησε το:

• 1ο Βραβείο (97/100) στον διεθνή διαγωνισμό «Online Wave» Fiestalonia Milenio International Contest, Spain, στην κατηγορία «Instrumental Music» στην ηλικιακή ομάδα 13 - 15 ετών.
  • Grand Prix στον διεθνή διαγωνισμό «Spring in London» First International Competition of Music and Arts, United Kingdom, στην ηλικιακή ομάδα 13 - 15 ετών.

Εξαιρετική τιμή αποδόθηκε στον μαθητή μας από το περιοδικό τέχνης και πολιτισμού «MATAROA», με το αφιέρωμα στις επιτυχίες του νεαρού Θάνου και στην πορεία του μέχρι τώρα. Είναι χαρακτηριστική η αναφορά στη συμμετοχή του στην ορχήστρα των Εκπαιδευτηρίων «Ηχοχρώματα» και στον διευθυντή της κ. Ιωάννη Πολυμενέρη.

Απολαύστε τον Θάνο στο International Youth Music Competition

International Youth Music Competition Πηγή