«Το κουκί και το ρεβίθι» - Παιδικός Σταθμός

«Το κουκί και το ρεβίθι» - Παιδικός Σταθμός

Στο πλαίσιο του πρωτοποριακού προγράμματος «Το κουκί και το ρεβίθι», οι μικροί μαθητές του Παιδικού Σταθμού μεταφέρθηκαν στον υπέροχο κόσμο του βιβλίου. Μέσα από δραστηριότητες, παρασύρθηκαν από τη μαγεία του.

Απέκτησαν γνώσεις, μέσα από βιωματικά ερεθίσματα, και εμπλούτισαν τη φαντασία τους με την ανάγνωση βιβλίων. Τέλος, δημιούργησαν το «Βιβλίο της τάξης». Πήραν τον ρόλο του συγγραφέα και του εικονογράφου και «έγραψαν» το δικό τους βιβλίο.

Ενθουσιασμένοι από τη διαδικασία της συγγραφής, θαυμάσαμε το αποτέλεσμα και περήφανοι σας παρουσιάζουμε τη δουλειά μας!