Πρώτο βραβείο σε διεθνή μουσικό διαγωνισμό

Πρώτο βραβείο σε διεθνή μουσικό διαγωνισμό

Σημαντική διάκριση κατέκτησε ο μαθητής Θ. Κυπάρος (Β΄ Γυμνασίου) σε διεθνή μουσικό διαγωνισμό. Πιο συγκεκριμένα, ο μαθητής κατέκτησε το 1ο Βραβείο στον Διεθνή Μουσικό Διαγωνισμό «GRAND PRIZE VIRTUOSO», Bonn, Germany, στην ηλικιακή κατηγορία των 13 - 15 ετών.

Για τη διάκρισή του αυτή ο μαθητής προσκλήθηκε να συμμετάσχει ως σολίστ στη συναυλία επιλεγμένων νικητών, στην τελετή βράβευσης και απονομής των βραβείων του διαγωνισμού, η οποία θα διεξαχθεί στο Beethoven House (Bonn, Germany) τον προσεχή Αύγουστο, στο πλαίσιο των εορτασμών της επετείου των 250 χρόνων από τη γέννηση του σπουδαίου Γερμανού συνθέτη.