Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Τελετή Αποφοίτησης Νηπιαγωγείου

Μέσα σε μία συγκινητική ατμόσφαιρα, στον δροσερό κήπο του Νηπιαγωγείου, οι μαθητές των Νηπίων και των Beatles αποχαιρέτησαν τους συμμαθητές και τις δασκάλες τους, ανοίγοντας τα φτερά τους για το «μεγάλο σχολείο».

Μετά από μία δύσκολη και ιδιαίτερη, ομολογουμένως, χρονιά οι φωνούλες των μικρών παιδιών ενώθηκαν και πάλι, στέλνοντας σε όλους μέσα από τα αυτοσχέδια ποιήματα και τα τραγούδια τους τα δικά τους μηνύματα ελπίδας και αισιοδοξίας.

Τι κι αν η επιδημία επέβαλε τους δικούς της όρους στη γιορτή μας;

Το κέφι, η χαρά, τα γέλια και ο ενθουσιασμός των μικρών πρωταγωνιστών σε όλη τη διάρκεια της γιορτής και στο πάρτι που ακολούθησε ήταν τόσο έντονα, που δημιούργησαν μια εκπληκτική ατμόσφαιρα, τέτοια που σίγουρα θα μείνει χαραγμένη στις καρδιές όλων των μικρών παιδιών ως μια γλυκιά ανάμνηση από τα πρώτα μαθητικά τους τιτιβίσματα.

Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά «ούριοι άνεμοι και ξάστεροι ουρανοί» να τους συντροφεύουν στο μοναδικό ταξίδι τους στον κόσμο της γνώσης, που μόλις άρχισε.

Καλό καλοκαίρι σε όλους και καλή αντάμωση τον Σεπτέμβρη στα θρανία της Α΄ Δημοτικού!