Διακρίσεις μαθητή στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Orpheus Soloists 2021»

Εξαιρετικές διακρίσεις κατέκτησε ο μαθητής Θ. Κυπάρος (Β΄ Γυμνασίου) στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Orpheus Soloists 2021». Πιο συγκεκριμένα, κατέκτησε:

Διακρίσεις μαθητή στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Orpheus Soloists 2021»

• Το Α΄ Βραβείο στο βιολί, στην ηλικιακή κατηγορία 14 - 17 ετών
  • To Βραβείο «Orpheus Soloists Grand Prix 2021», που απονέμεται σε έναν διαγωνιζόμενο για την καλύτερη καλλιτεχνική ερμηνεία, μεταξύ όλων των οργάνων και όλων των ηλικιακών κατηγοριών
  • To Βραβείο Κοινού «Orpheus Soloists Audience Prize 2021».

Ως νικητής του Βραβείου «Orpheus Soloists Grand Prix 2021», ο μαθητής θα συμπράξει με το μουσικό σχήμα Orpheus Soloists σε προγραμματισμένη συναυλία, ενώ για την κατάκτηση του Α΄ Βραβείου θα συμμετάσχει σε συναυλία των Α΄ Βραβείων, που θα πραγματοποιηθεί στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Αποφοίτων Ωδείων Θεσσαλονίκης.

Πηγή