Λήξη English & Adventure Camp 2021

Υποσχεθήκαμε διασκέδαση και τα καταφέραμε! Με κεντρικό θέμα: «Το κλίμα αλλάζει-άρα πρέπει και εμείς!» και «Superheroes Save the World» το 18ο English & Adventure Camp Mandoulides ολοκληρώθηκε!

Λήξη English & Adventure Camp 2021

Καθ’ όλη τη διάρκεια των δύο εβδομάδων οι μαθητές διασκέδασαν, ενώ συμμετείχαν σε μια ποικιλία από ξεχωριστές και ενδιαφέρουσες δραστηριότητες. Τα παιδιά έκαναν πεζοπορίες, κανό, καγιάκ, SUP, έπαιξαν κυνήγι θησαυρού και δοκιμάστηκαν στο rappel. Συγχρόνως, δοκίμασαν τις δυνατότητές τους στο κολύμπι και την ιστιοσανίδα, έριξαν βόμβες σπόρων, κατασκεύασαν ηλιακούς φούρνους και ανίχνευσαν το προσωπικό οικολογικό αποτύπωμα άνθρακα του καθενός.

Όλες αυτές οι δράσεις στόχευαν στο να ευαισθητοποιηθούν τα παιδιά γύρω από τις επιπτώσεις της κλιματικής αλλαγής στον πλανήτη μας. Επίσης, έλυσαν μυστήρια, μαγείρεψαν, χόρεψαν, έφτιαξαν πολλές κατασκευές και τραγούδησαν!

Στο πλαίσιο του camp μικροί και μεγάλοι μαθητές απόλαυσαν τις δραστηριότητες του ARKKI και του Robotix, που χάρισαν ξεχωριστές στιγμές δημιουργικής δράσης σε όλους.

Ευχαριστούμε την ΜΕΒΓΑΛ, για την ευγενική χορηγία της και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την επόμενη χρονιά από 20/06/2022 έως 01/07/2022 με το 19ο English & Adventure Camp με κεντρικό θέμα «It’s a small world - Let’s unite and become one!».

Αναμφίβολα, το camp παρείχε μια αξέχαστη εμπειρία σε όλους και οι ακόλουθες φωτογραφίες αποτελούν αληθινές μαρτυρίες για αυτό.

Σας ευχόμαστε ένα καλό και ξεκούραστο καλοκαίρι!!!