Υποδοχή μαθητών Νηπιαγωγείου – Α΄ Δημοτικού

Λίγες μόνο μέρες πριν από την έναρξη της φετινής σχολικής χρονιάς, το σχολείο άνοιξε τις πύλες του, για να υποδεχτεί τους μικρούς μας μαθητές, ακολουθώντας τους κανόνες ασφαλείας που επιβάλλουν τα σύγχρονα επιδημιολογικά δεδομένα.

Υποδοχή μαθητών Νηπιαγωγείου – Α΄ Δημοτικού

Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου και της Α΄ Δημοτικού έφτασαν για πρώτη φορά στα Εκπαιδευτήρια, γνώρισαν τις καινούριες τους δασκάλες, έπαιξαν παιχνίδια γνωριμίας και τραγούδησαν ελληνικά και αγγλικά τραγούδια στα ειδικά διαμορφωμένα bubbles στην αυλή του σχολείου και μέσα στις τάξεις τους.

Οι μικροί μας μαθητές φάνηκε να απολαμβάνουν το ταξίδι τους στον κόσμο της γνώσης που μόλις ξεκίνησε, ενώ αποχαιρέτισαν προσωρινά τις δασκάλες τους, γεμάτοι ενθουσιασμό και ανυπομονησία για τη σχολική χρονιά που ξεκινά.