Έναρξη σχολικής χρονιάς - Αγιασμός

Έναρξη σχολικής χρονιάς - Αγιασμός

Το πρώτο κουδούνι χτύπησε και οι μικροί μαθητές του Δημοτικού Σχολείου, του Νηπιαγωγείου και του Παιδικού Σταθμού μετά τις καλοκαιρινές διακοπές επέστρεψαν στο σχολείο τους. Μία νέα σχολική χρονιά ξεκινά!

Μία χρονιά που απαιτεί ξανά απ’ όλους μας υψηλό αίσθημα ατομικής ευθύνης, ωριμότητα και πιστή τήρηση των υγειονομικών κανόνων. Ακολουθώντας ευλαβικά τα πρόσφατα υγειονομικά πρωτόκολλα, εκπαιδευτικοί και μαθητές ανά τάξη παρευρέθηκαν στην τελετή του Αγιασμού στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου, καλωσορίζοντας τη νέα σχολική χρονιά με αισιοδοξία και χαμόγελα, με διάχυτη σε όλους την πίστη ότι βαδίζουμε προς το τέλος της περιπέτειας που μας ταλαιπώρησε τα τελευταία δύο χρόνια.

Ευχόμαστε σε όλους μια ασφαλή και δημιουργική σχολική χρονιά!