Τα σχολεία άνοιξαν…με ασφάλεια!

Τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου τα Εκπαιδευτήρια άνοιξαν, για να υποδεχτούν τους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου με ασφάλεια! Χαρούμενα και ενθουσιασμένα πρόσωπα πλημμύρισαν την αυλή του σχολείου, γιατί επέστρεψαν όλοι στον φυσικό τους χώρο!

Τηρήθηκαν, βέβαια, όλα τα μέτρα ασφαλείας, λόγω των επιδημιολογικών συνθηκών. Την πρώτη μέρα πραγματοποιήθηκε αγιασμός στον χώρο μπροστά από το παρεκκλήσι, τον οποίο παρακολούθησαν επιλεγμένα τμήματα με τους καθηγητές τους, για την αποφυγή συνωστισμού. Επίσης, οι μαθητές ανά τάξη ενημερώθηκαν στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου για τους κανόνες της σχολικής ζωής.

Ευχόμαστε σε όλους, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς μία δημιουργική και ασφαλή σχολική χρονιά, με υγεία!