Εκδρομή των Beatles στα «Πλατανάκια Natura»

Το φθινόπωρο είναι μια μαγευτική περίοδος εποχιακών αλλαγών. Οι μαθητές των Beatles είχαν την ευκαιρία να παρατηρήσουν αυτές τις αλλαγές μέσω του φθινοπωρινού μας περιπάτου στην φύση στον πολυχώρο «Πλατανάκια Natura» στο Πανόραμα.

Αφού συζητήσαμε τις αλλαγές στο κλίμα, την ενδυμασία μας και την διάρκεια της ημέρας και της νύχτας, οι μαθητές μας βίωσαν από κοντά αυτά που είχαν διδαχτεί. Απόλαυσαν ένα πικ νικ, παρατήρησαν τα ζώα στον ζωολογικό κήπο και συνέλεξαν φύλλα για την φθινοπωρινή κατασκευή μας. Επιπλέον, έπαιξαν στην παιδική χαρά και διασκέδασαν συμμετέχοντας σε ομαδικά παιχνίδια.

Δεν θα μπορούσε να βρεθεί καλύτερος τρόπος να περάσουν χρόνο με τους φίλους τους στην αρχή της σχολικής χρονιάς!