MAKE - A - WISH «Αστέρι της Ευχής»

Mαke A Wish Star

MAKE - A - WISH «Αστέρι της Ευχής» - Ελπίδα ζωής από τους μικρούς μαθητές μας!

Μαθητές όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου κατέκτησαν το 4ο βραβείο Μεγάλης Συμμετοχής στον Δημιουργικό Διαγωνισμό «Αστέρι της Ευχής». Οι μαθητές την προηγούμενη σχολική χρονιά ανέλαβαν μία σημαντική πρωτοβουλία να συγκεντρώσουν χρήματα και να βοηθήσουν έμπρακτα τα παιδιά που έχουν ανάγκη, δείχνοντας με αυτόν τον τρόπο την ευαισθησία τους και την ανθρωπιστική τους διάθεση.

Με τις πολύτιμες δωρεές τους οι μαθητές μας μπόρεσαν να χαρίσουν σε λιγότερο τυχερά παιδιά το χαμόγελο, την αισιοδοξία και την ελπίδα για ένα μέλλον φωτεινό σαν ένα αστέρι.

Το πρόγραμμα Make - A - Wish - «Αστέρι της Ευχής», εδώ και 22 χρόνια, βοηθάει παιδιά με πολύ σοβαρές ασθένειες να εκπληρώσουν τη δική τους ευχή και να ανακτήσουν τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται στον δύσκολο καθημερινό τους αγώνα.

Η βράβευση των νικητών έγινε την Κυριακή, 3 Οκτωβρίου στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων.

Ευχόμαστε η πρωτοβουλία αυτή να είναι μόνο η αρχή για ανάλογες δράσεις ανιδιοτελούς αγάπης και προσφοράς στον άνθρωπο.