Make a wish: Οι μαθητές μας πραγματοποίησαν μια ευχή

Ο 11χρονος Δημήτρης μας ευχήθηκε να αποκτήσει το δικό του kart. Η επιθυμία του αυτή είναι πραγματικά μοναδική για εκείνον. Δεν ήθελε τίποτα άλλο, το μόνο που ονειρευόταν ήταν να έχει ένα αποκλειστικά δικό του kart! Έτσι λοιπόν, σε μία πίστα kart, στήθηκε ένας μοναδικός αγώνας για εκείνον. Ο Δημήτρης αναδείχθηκε νικητής, πήρε το τρόπαιό του, φωτογραφήθηκε και φυσικά ανοίξαμε και σαμπάνια (παιδική)! Ο Δημήτρης ήταν τόσο χαρούμενος, που έπεσε στην αγκαλιά του πατέρα του κι έκλαιγε.

Τα λόγια του πατέρα ήταν συγκινητικά: «Μακάρι να μη χρειαζόταν να υπάρχετε, αλλά όσο σας έχουν ανάγκη τα παιδιά, μη σταματήσετε ποτέ… Το έργο σας είναι πραγματικά μοναδικό! Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου!»

Το ίδιο συγκινητικά ήταν και τα λόγια της εθελόντριας: «Αυτή η ευχή ήταν από τις καλύτερες και πιο δυνατές εμπειρίες της ζωής μου!»