Χριστούγεννα θα πει… Αγάπη!

Χριστούγεννα θα πει Αγάπη για τον άνθρωπο, Αγάπη για τον συνάνθρωπο, Αγάπη για το παιδί! Στους πρωτόγνωρους καιρούς της πανδημίας που διανύουμε δεν πρέπει να χάνουμε την ελπίδα μας, γιατί η ελπίδα πηγάζει και διατηρείται από τα παιδιά!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Α΄, Β΄ & Γ΄ του Δημοτικού, στο πλαίσιο της φιλανθρωπικής δράσης «Χριστούγεννα για όλους» συγκέντρωσαν το ποσό των 3.896 ευρώ σε δωροεπιταγές, για να στηρίξουν τις ανάγκες της «Κιβωτού Του Κόσμου».

Συνοδοιπόροι πλέον στο έργο της «Κιβωτού του Κόσμου» είναι και οι μικροί μαθητές του σχολείου μας, οι οποίοι ευαισθητοποιήθηκαν και με πολλή αγάπη ζωγράφισαν και τραγούδησαν την αγάπη για τα παιδιά της Κιβωτού. Δράσεις, όπως κι αυτή, μόνο ελπίδα και χαμόγελα χαράς, αισιοδοξίας κι αλληλεγγύης μπορούν να μας προσφέρουν!

Καλά Χριστούγεννα με υγεία!