Διαδικτυακό βιωματικό εργαστήριο από το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το StartUp Center powered by Microsoft

Διαδικτυακό βιωματικό εργαστήριο πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 17 Φεβρουαρίου 2022, που οργανώθηκε από το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου και το StartUp Center powered by Microsoft.

Κατά τη διάρκεια του εργαστηρίου μαθητές Α΄ και Β΄ Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων συζήτησαν για τις start up επιχειρήσεις, τα πλεονεκτήματα ενός επιχειρηματία, καθώς και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει.

Επιπλέον, κλήθηκαν να επινοήσουν μια καινοτόμα επιχειρηματική ιδέα που θα διευκολύνει την καθημερινότητα τόσο των γονέων όσο και των παιδιών. Τέλος, απάντησαν Kahoot με ερωτήσεις σχετιζόμενες με όσα αναφέρθηκαν. Οι διακριθέντες θα παραλάβουν δώρα, ενώ όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν βεβαίωση συμμετοχής.