Εύφημες μνείες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Forensics

Εύφημες μνείες στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Forensics

Ο Διαγωνισμός της Πανελλήνιας Ένωσης Forensics πραγματοποιήθηκε φέτος, λόγω των επιδημιολογικών δεδομένων, διαδικτυακά μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας «Zoom» και του Κολεγίου Ανατόλια, από τις 17 έως τις 20 Μαρτίου 2022.

Στο τουρνουά συμμετείχαν οι μαθητές του ομίλου Forensics, οι οποίοι επιλέχθηκαν για τον σχηματισμό της φετινής ομάδας. Οι μαθητές απέσπασαν πολύ καλές βαθμολογίες σε σύνολο 430 μαθητών από 18 αγγλόφωνα και ελληνόφωνα ιδιωτικά σχολεία της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης: ACS - American Community Schools, AFS - American Farm School, Anatolia College, Arsakeia - Tositseia Schools of Athens, Byron College, Campion School, Εkpedeftiki Anagennisi, Ekpedeftiria Mpakogianni Larisa, Geitonas School, HAEF - Hellenic -American Educational Foundation, I.M. Panagiotopoulos School, Ionios School, Mandoulides Schools, The Moraitis School, PIERCE - The American College of Greece, Pinewood International School, St Catherine's British School, St Lawrence College.

Συγκεκριμένα, η μαθήτρια Π. Τριανταφυλλίδου (Γ΄ Γυμνασίου) απέσπασε «Honorable Mention - Εύφημη Μνεία» στο «Original Oratory - Προτρεπτικό Λόγο» και ο μαθητής Α. Θεοδοσάκης (Α΄Λυκείου) διακρίθηκε, επίσης, με «Honorable Mention - Εύφημη Μνεία» στο αγώνισμα «Monologue Dramatic - Δραματικό Μονόλογο».