Τουρνουά έντεχνου ρητορικού λόγου στα αγγλικά «Speak Lab Oratory Game»

7 μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού ταξίδεψαν στη Λάρισα, μετά από πρόσκληση των Εκπαιδευτηρίων Ν. Μπακογιάννη, για να λάβουν μέρος στο τουρνουά έντεχνου ρητορικού λόγου στα αγγλικά «Speak Lab Oratory Games» στις 6 και 7 Μαΐου. Οι μαθητές μας, αφού προετοιμάστηκαν όλη τη χρονιά στο πλαίσιο του εξωσχολικού προγράμματος Let’s Talk, συναντήθηκαν με δεκάδες συνομηλίκους τους από άλλα ιδιωτικά σχολεία και αντάλλαξαν απόψεις σε debate που έκαναν επάνω σε διάφορα επίκαιρα θέματα.

Τα Εκπαιδευτήρια Ν. Μπακογιάννη μάς υποδέχτηκαν εγκάρδια και όλοι οι συμμετέχοντες έκαναν καινούριες φιλίες. Οι μαθητές μας απόλαυσαν ιδιαίτερα την καινούρια αυτή εμπειρία, γεγονός που φάνηκε και στην τελετή λήξης του τουρνουά, κατά τη διάρκεια της οποίας αρκετοί μαθητές αλλά και εκπαιδευτικοί πήραν τον λόγο και ευχαρίστησαν τα Εκπαιδευτήρια Ν. Μπακογιάννη για τη θερμή και εγκάρδια φιλοξενία τους.