Παιχνίδι Γνώσεων Ιστορίας «Πολύβιος ο Ανιστόρητος»

Μετά από δύο χρόνια απουσίας λόγω των έκτακτων επιδημιολογικών συνθηκών, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 13 Μαΐου 2022 το Παιχνίδι Γνώσεων Ιστορίας, γνωστό πλέον ως «Πολύβιος, ο ανιστόρητος».

Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ Γυμνασίου διαγωνίστηκαν σε μεικτές ομάδες, ενώ οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου διαγωνίστηκαν αμιγώς σε ομάδες τμημάτων.

Νικητές του διαγωνισμού για την Α΄ Γυμνασίου αναδείχθηκαν οι: Ε. Βασιλείου - Αυγουστόγλου, Α. Μοντγκόμερι, Α. Γκόλνα, Ν. Γιανδικίδης, Ζ. Ακριβοπούλου.

Νικητές από τη Β΄ Γυμνασίου ήταν οι: Ι. Ζάχου, Α. Σαλιακέλλη, Θ. Κότσια, Θ. Μιλτιάδου, Θ. Παπαγιωτόπουλος.

Νικητές από τη Γ΄ Γυμνασίου ήταν η ομάδα του Γ4 που αποτελούνταν από τους μαθητές Φ. Ανδρονικίδη, Κ. Τάνη, Α. Πηλιανίδου, Δ. Τουπλικιώτη και Μ. Χόνδρου.