Σύμπραξη μαθητή ως σολίστ στην ετήσια συναυλία της Συμφωνικής Ορχήστρας του Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης

Ο μαθητής και σπουδαστής βιολιού του Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης Θ. Κυπάρος (Γ΄ Γυμνασίου) συνέπραξε ως σολίστ με τη Συμφωνική Ορχήστρα του Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης στην ετήσια συναυλία της, ερμηνεύοντας το έργο του W. A. Mozart: Κοντσέρτο για βιολί αρ. 3 σε σολ μείζονα, Κ. 216 (1ο μέρος).

Η συναυλία διεξήχθη στην Αίθουσα Τελετών του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης τη Δευτέρα, 9 Μαΐου 2022 και η επιλογή των σολίστ έγινε κατόπιν διενέργειας εσωτερικού διαγωνισμού Κονσέρτου, μεταξύ αριστούχων σπουδαστών του Κρατικού Ωδείου Θεσσαλονίκης.

Πηγή