Μεγάλες Διακρίσεις σε Αγώνες Σκάκι

Σημαντικές διακρίσεις σημείωσαν μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στο 20o Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα ΣΚΑΚΙ Θεσσαλονίκης – Χαλκιδικής 2022 για μαθητές Γ ́ Δημοτικού, το οποίο διεξήχθη το Σάββατο 14/05/2022, επιβεβαιώνοντας για άλλη μια φορά την πολύ καλή προετοιμασία τους.

Πιο συγκεκριμένα, η μαθήτρια Α. Μπεκιάρη (Γ' Δημοτικού) κατέκτησε την 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Πρωτάθλημα Ανατολικής Θεσσαλονίκης και την 1η θέση (χρυσό μετάλλιο) στο Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Ανατολικής, Δυτικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής.

Η μαθήτρια Γ. - Μ. Τσιταμπάνη (Β' Δημοτικού) κατετάγη στη 2η θέση (αργυρό μετάλλιο) στο Πρωτάθλημα Δυτικής Θεσσαλονίκης και στην 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Ανατολικής, Δυτικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής.

Ο μαθητής Κ. Ιωαννίδης (Γ' Δημοτικού) κατέκτησε την 1η θέση (χρυσό μετάλλιο) στο Πρωτάθλημα Ανατολικής Θεσσαλονίκης και τη 2η θέση (χρυσό μετάλλιο) στο Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Ανατολικής, Δυτικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής.

Η μαθήτρια Ε. Ζιάκα (Γ' Δημοτικού) κατέκτησε την 2η θέση (αργυρό μετάλλιο) στο Πρωτάθλημα Ανατολικής Θεσσαλονίκης και την 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στο Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Ανατολικής, Δυτικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής.

Ευχόμαστε στους μαθητές μας θερμά συγχαρητήρια και… ούριο άνεμο στα μελλοντικά τους σχέδια!

Πηγή