Υποδοχή νέων μαθητών Β΄ Γυμνασίου έως Γ΄ Λυκείου

Σε ένα ευχάριστο κλίμα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 7 Σεπτεμβρίου η υποδοχή των νέων μαθητών των τάξεων Β΄ Γυμνασίου έως και Γ΄ Λυκείου. Οι καθηγητές υποδέχτηκαν τους νέους μαθητές και τους οδήγησαν στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων, όπου τους παρουσίασαν τα εκπαιδευτικά προγράμματα του σχολείου και τους διαγωνισμούς.

Στο πλαίσιο ανοιχτής συζήτησης η Γενική Διευθύντρια των Εκπαιδευτηρίων, κ. Ά. Χασιώτη, έδωσε τον λόγο στους υπεύθυνους καθηγητές, οι οποίοι με τη σειρά τους παρουσίασαν τις ποικίλες δραστηριότητες του σχολείου. Στο τέλος της συνάντησης 4 απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων (Μ. Κωνσταντινίδου, Α. Παπαδόπουλος, Ι. Στρυβάκης, Π. Τζάρτζη) και ένας τελειόφοιτος (Δ. Καραβασίλης) συνομίλησαν με τους νέους μαθητές και τους μετέφεραν τη δική τους εμπειρία και τις αναμνήσεις τους από τα Εκπαιδευτήρια.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την ξενάγηση των μαθητών ανά τάξη στους χώρους του σχολείου.