Ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας στην τελετή αγιασμού των Εκπαιδευτηρίων

Το πρώτο κουδούνι χτύπησε και οι μικροί μαθητές του Δημοτικού Σχολείου, του Νηπιαγωγείου και του Παιδικού Σταθμού μετά τις καλοκαιρινές διακοπές επέστρεψαν στο σχολείο τους.

Μία νέα σχολική χρονιά ξεκινά! Εκπαιδευτικοί και μαθητές ανά τάξη παρευρέθηκαν στην τελετή του Αγιασμού στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου, καλωσορίζοντας τη νέα σχολική χρονιά με αισιοδοξία και χαμόγελα και με διάχυτη σε όλους την πίστη ότι η φετινή χρονιά θα είναι ξεχωριστή.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκε ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας κ. Αλέξανδρος Κόπτσης, ο οποίος ευχήθηκε σε όλους τους μαθητές για τη φετινή χρονιά υγεία, δύναμη και προκοπή, ενώ απευθυνόμενος στους γονείς των παιδιών ζήτησε την αρωγή και τη συνεργασία τους για την υλοποίηση ενός νέου σχολείου, ενός σχολείου ανοιχτού στην κοινωνία, ενός σχολείου που θα εμφυσά αξίες και ιδανικά.

Ευχόμαστε σε όλους μια ήρεμη και δημιουργική σχολική χρονιά!