Τα σχολεία άνοιξαν - Αγιασμός μαθητών - εκπαιδευτικών Γυμνασίου - Λυκείου

Τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου τα Εκπαιδευτήρια άνοιξαν και υποδέχτηκαν τους μαθητές και τις μαθήτριες του Γυμνασίου και του Λυκείου. Το προαύλιο γέμισε με χαρούμενες φωνές, ζεστές αγκαλιές και φωτεινά πρόσωπα.

Την πρώτη μέρα πραγματοποιήθηκε αγιασμός στον χώρο μπροστά από το παρεκκλήσι, στον οποίο παρευρέθηκαν και γονείς. Με το πέρας της τελετής οι μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου που διακρίθηκαν στη Μαθηματική Εβδομάδα και στη Μαθηματική Εταιρεία έλαβαν τα βραβεία τους. Επίσης οι μαθητές ενημερώθηκαν ανά τάξη στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου για το διευρυμένο και εμπλουτισμένο με δράσεις πρόγραμμα σπουδών και τους κανόνες σχολικής ζωής.

Ευχόμαστε σε όλους, γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία!