Συμμετοχή μαθητή στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου

Ο μαθητής Ε. Πανικίδης (Β΄ Λυκείου), μέλος της Κ 17 και Κ 19 του ποδοσφαιρικού τμήματος του ΠΑΟΚ, προσκλήθηκε από τον Ομοσπονδιακό Προπονητή της Εθνικής Παίδων (Κ 17), ενόψει της συμμετοχής της στην πρώτη προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κόσοβο από τις 05 - 11/10/2022.

Τον 8ο προκριματικό όμιλο συμπληρώνουν οι εθνικές ομάδες της Φινλανδίας, της Ιταλίας και της οικοδέσποινας χώρας του Κοσόβου.

Σημειώνεται ότι ο μαθητής μας έκανε τα πρώτα ποδοσφαιρικά του βήματα, σε ηλικία 5 ετών, στην ακαδημία των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη, μέχρι και την ηλικία των 10. Στη συνέχεια, ο αθλητής επιλέχθηκε από την ομάδα του ΠΑΟΚ, όπου συνεχίζει ακόμη και σήμερα.