3 χρυσά μετάλλια στο 1ο Παγκόσμιο Κύπελλο Tae Kwon Do ITF Ανδρών - Γυναικών

3 χρυσά μετάλλια στο 1ο Παγκόσμιο Κύπελλο Tae Kwon Do ITF Ανδρών - Γυναικών, Σαντιάγκο ντελ Εστέρο, στην Αργεντινή

3 χρυσά μετάλλια στο 1ο Παγκόσμιο Κύπελλο Tae Kwon Do ITF Ανδρών - Γυναικών

3 χρυσά μετάλλια κατέκτησε ο μαθητής Μ. Αρχίπωβ (Β΄ Λυκείου) στο 1ο Παγκόσμιο Κύπελλο Tae Kwon Do ITF Ανδρών - Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Σαντιάγκο ντελ Εστέρο, στην Αργεντινή.

Πιο συγκεκριμένα, ο μαθητής ήταν ένας από τους αθλητές που «έκλεψε» την παράσταση, αφού κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα των TUL στην ηλικιακή κατηγορία εφήβων στο 1ο DAN και το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα της μάχης στην κατηγορία -69κ, ενώ κατέκτησε και τρίτο χρυσό στο ομαδικό αγώνισμα  μάχης Ανδρών.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Εθνική Ομάδα με την οποία συμμετείχε κατέκτησε την 4η θέση, μόλις με ένα χρυσό λιγότερο από τη Βολιβία που κατέκτησε την 3η θέση στην κατάταξη.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας!

Πηγή