Πολυπολιτισμικός αγώνας βόλεϊ για όλα τα παιδιά, ένας αγώνας για τη συμπερίληψη!

Η Ομάδα Εθελοντισμού των Εκπαιδευτηρίων και τα δεκαπενταμελή συμβούλια του Γυμνασίου και Λυκείου, σε συνεργασία με τον τομέα Δράσης και Κοινωνικής Προσφοράς της Χ.Α.Ν.Θ., τη Δομή Ασυνόδευτων Ανηλίκων Άνω Πόλης Θεσσαλονίκης του Διεθνούς Οργανισμού Μετανάστευσης και το Γενικό Λύκειο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης διοργάνωσαν την Πέμπτη, 3/11/2022, στα γήπεδα της Χ.Α.Ν.Θ. έναν διαφορετικό, πολυπολιτισμικό αγώνα βόλεϊ για όλα τα παιδιά, έναν αγώνα για τη συμπερίληψη!

Στο πλαίσιο αυτής της εκδήλωσης οι μαθητές και οι μαθήτριές μας έδειξαν έμπρακτα την υποστήριξή τους στους πρόσφυγες και πρόσφεραν στους εφήβους, οι οποίοι ξεριζώθηκαν από τις εστίες τους, προϊόντα άμεσης ανάλωσης, τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής, τα οποία συγκεντρώθηκαν από όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων.

Aς μην μας καταβάλλει το αρνητικό κλίμα της εποχής που ζούμε και ας προσφέρουμε ελπίδα, χαρά και αγάπη σε όποιον τη χρειάζεται!

Συλλογή φωτογραφιών