Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι

Απονομή τιμητικών επαίνων για τον 8ο Μαθητικό Διαγωνισμό δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους με θέμα «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι»

Η απολογιστική συνάντηση και η απονομή τιμητικών επαίνων στους μαθητές και μαθήτριες που διακρίθηκαν στον 8ο Μαθητικό Διαγωνισμό δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους, με θέμα «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι», πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου στην αίθουσα «Μανόλης Αναγνωστάκης» του Δημαρχιακού Μεγάρου Θεσσαλονίκης.

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη συμμετείχαν στην εκδήλωση με τους βραβευθέντες μαθητές της Γ΄ Λυκείου Δ. Καραβασίλη, Ό. Κεραμέως, Α. Μαρμαρίδου, Π. Μαρμαρίδου, Α. Παπαδόπουλο και Π. Χατζηκαλλία.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Γενικός Γραμματέας Θρησκευμάτων κ. Γ. Καλαντζής, ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης κ. Κ. Ζέρβας και ο Πρόεδρος του Κ.Ι.Σ.Ε. κ. Δ. Σαλτιέλ.

Πηγή