Τα πρωτάκια συνομιλούν με τη Ρένα Ρώσση - Ζαΐρη στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar

Τα πρωτάκια με τη Ρένα Ρώσση - Ζαΐρη στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Δημοτικού με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό συμμετείχαν στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar του σχολείου μας.

Σε αυτή τη γιορτή της αγάπης και της προσφοράς στον άνθρωπο είχαν τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσουν πάνω στη σκηνή και να συνομιλήσουν με την καταξιωμένη συγγραφέα παιδικών βιβλίων Ρένα Ρώσση - Ζαΐρη και τη «Μαγισσούλα των Χριστουγέννων» (Εκδόσεις Ψυχογιός). Όλοι μαζί μοιραστήκαμε το πνεύμα των Χριστουγέννων, τραγουδήσαμε τα κάλαντα, ακούσαμε χριστουγεννιάτικες ιστορίες, αλλά ταυτόχρονα βοηθήσαμε τους συνανθρώπους μας που μας έχουν ανάγκη.

Οι ευχές των μικρών παιδιών για «Καλά Χριστούγεννα με αγάπη και ευημερία σε όλους» ας ακουστούν παντού!