Καλές γιορτές από το Νηπιαγωγείο, τον Παιδικό Σταθμό και το English Garden!

Μέρες διαφορετικές, μέρες γιορτινές και ένα μαγικό χριστουγεννιάτικο ταξίδι με οδηγούς τους μικρούς μαθητές και τις μαθήτριες του Παιδικού Σταθμού, των Προνηπίων και των Νηπίων και του English Garden, το οποίο μας παρέσυρε μικρούς και μεγάλους στη μαγεία των Χριστουγέννων, όπως φαντάζει στα μάτια των μικρών παιδιών!

Τα φωτάκια στο σχολείο μας έλαμψαν και τα χαμόγελα φώτισαν τα πρόσωπα των παιδιών! Οι χριστουγεννιάτικες νότες ήχησαν  και το τραγούδι μας αντήχησε σε κάθε γωνιά! Χρωματιστές, χριστουγεννιάτικες σελίδες από παιδικά παραμύθια μας κράτησαν συντροφιά τα πρωινά στις παρεούλες  και μας ταξίδεψαν με τρόπο μαγικό στο χωριό του Άι - Βασίλη και των ξωτικών! Αρώματα ευωδίασαν στους διαδρόμους από τα χριστουγεννιάτικα κουλουράκια και τα σοκολατάκια που φτιάξαμε, ενώ χαρτόνια αστραφτερά και χρυσόσκονες μεταμορφώθηκαν στα μικρά χεράκια των μικρών μαθητών σε όμορφα χριστουγεννιάτικα δεντράκια, χιονονιφάδες, ημερολόγια, πολύχρωμες μπάλες και στόλισαν τις αίθουσες του Νηπιαγωγείου μας! Με πηλό κατασκευάσαμε γούρια, για να μας φέρουν καλή τύχη και όλοι μαζί γράψαμε τις ομορφότερες ευχές στους αγαπημένους μας! Ευχές ξεχωριστές και αληθινές μέσα από την καρδιά μας! Στον τελικό προορισμό του ταξιδιού μας, στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο, όλοι μαζί μια αγκαλιά, ενώσαμε τις φωνές μας σκορπίζοντας σε όλους χαμόγελα και ελπίδα!

Χρόνια πολλά σε όλους! Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα!

Συλλογή φωτογραφιών