Στους ρυθμούς της Αποκριάς!

Στους ρυθμούς της Αποκριάς οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου!

Μια όμορφη γιορτή στους ρυθμούς της Αποκριάς απόλαυσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου.

Κέφι, ρυθμός, τραγούδια, χορευτικές φιγούρες και χαρούμενα παιδικά πρόσωπα πλημμύρισαν το σχολείο, αλλάζοντας ευχάριστα την καθημερινότητά μας.

Μετά από την καθιερωμένη παρέλαση των μαθητών και των μαθητριών των τριών μικρών  τάξεων του Δημοτικού, όλα τα παιδιά ξεφάντωσαν, χορεύοντας σε αποκριάτικους ρυθμούς. Υπό τους ήχους της μουσικής  μικρότεροι και μεγαλύτεροι μαθητές και μαθήτριες έγιναν μια μεγάλη παρέα και πιασμένοι χέρι - χέρι ζωντάνεψαν με τις χορευτικές τους φιγούρες και τα αυτοσχέδια παιχνίδια τους τον χώρο του Δημοτικού Σχολείου.

Φανταχτερές στολές και ευφάνταστα κοστούμια γέμισαν με χρώμα τη σχολική ζωή, στέλνοντας το αισιόδοξο μήνυμα ότι το χαμόγελο των μικρών παιδιών είναι η ελπίδα όλων μας για ένα καλύτερο αύριο και έναν κόσμο πιο όμορφο.

Γιατί, όταν ένα παιδί χαμογελά, πάντα υπάρχει ελπίδα!

Συλλογή φωτογραφιών