Αφήγηση παραμυθιών από την Ανθή Θάνου και τον μουσικό Αλέξανδρο Μακρή

Οι μαθητές του Παιδικού Σταθμού παρακολούθησαν αφήγηση παραμυθιών από την Ανθή Θάνου και τον μουσικό Αλέξανδρο Μακρή στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη.

«Φτου ξελευτερία... κι αν πάρεις το ζερβί στρατί να ξέρεις, πάει…». Κάθε ήρωας παραμυθιού στάθηκε μπροστά στο δίλημμα της επιλογής του. Άραγε ποιον δρόμο να διαλέξει; Μια φορά, λοιπόν, ήταν ένα παλικάρι, μια όμορφη, ένας ποντικός, ένα…

Οι ήρωες των παραμυθιών ζωντάνεψαν με τη φωνή, την κίνηση και τη μιμική της αφηγήτριας, ενώ η μουσική από το ακορντεόν, την κιθάρα και τα μικρά κρουστά θα τους συντρόφευε στα κατορθώματά τους.

Παραμυθοτράγουδα, μικρές ιστορίες με ζώα και πολλά τραγούδια παρακολουθήσαν οι μικροί μαθητές του Παιδικού Σταθμού. Χάρισαν το μεγαλύτερό τους χειροκρότημα και γέμισαν τον χώρο με τις υπεροχές φωνούλες και τα γέλια τους.