Studies Abroad - Παρουσίαση από εκπροσώπους της Πρεσβείας του Καναδά για σπουδές στον Καναδά

Την Παρασκευή, 13 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε παρουσίαση για τις δυνατότητες σπουδών σε πανεπιστήμια του Καναδά από εκπροσώπους της Πρεσβείας στην Αθήνα, τον κ. Neil Swain (Commercial Counsellor) και την κ. Μαρία - Λουΐζα Οικονόμου ( Acting Trade Commissioner). Στη συνάντηση παραβρέθηκε και ο Επίτιμος Πρόξενος του Καναδά στη Θεσσαλονίκη, κ. Παντελής Πετμεζάς.

Την παρουσίαση παρακολούθησαν οι μαθητές του προγράμματος Studies Abroad, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τον τρόπο εισαγωγής σε ανώτατα επιστημονικά ιδρύματα του Καναδά, τις δυνατότητες οικονομικής βοήθειας και τον τρόπο ζωής στη συγκεκριμένη χώρα.