Τιμητικός έπαινος στον 9ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους (βίντεο)

Tιμητικό έπαινο στον 9o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους (βίντεο) με θέμα: «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι»

H μαθήτρια Μ. Μπανάβα (Α΄ Λυκείου) και οι μαθητές Ε. Αρτοποιός και Α. Κωστούλη (Β΄ Λυκείου) απέσπασαν τιμητικό έπαινο στον 9o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Ταινίας Μικρού Μήκους (βίντεο) με θέμα: «Το Ολοκαύτωμα και οι Έλληνες Εβραίοι», που διοργάνωσε το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού οι μαθητές θα επισκεφθούν το Κρατικό Μνημείο και Μουσείο του Άουσβιτς στην Πολωνία στις αρχές Ιουλίου.

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Ιδρύματος TOLI

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Ιδρύματος TOLI ,  υλοποιώντας εκπαιδευτικές δραστηριότητες για το Ολοκαύτωμα, που εμπλέκουν ενεργά τους μαθητές και τους ενθαρρύνουν να δρουν ενάντια στα στερεότυπα, τις προκαταλήψεις και τις διακρίσεις γύρω τους.