«Open Family Day» Μια αξέχαστη και δημιουργική Κυριακή!

«Open Family Day» Μια αξέχαστη και δημιουργική Κυριακή

Την Κυριακή, 2 Απριλίου τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη υποδέχτηκαν με χαρά 700 περίπου μαθητές και μαθήτριες του Παιδικού Σταθμού και Νηπιαγωγείου, γονείς  και φίλους τους και χάρισαν την πιο διασκεδαστική και ευχάριστη Κυριακή στο «Open Family Day».

Στο «Open Family Day» του Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου ξαναγίναμε όλοι παιδιά. Ακολουθήσαμε τα ίχνη των μικρών μας φίλων στους χώρους του σχολείου, ανακαλύπτοντας μαζί με το εκπαιδευτικό προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων νέες γνώσεις, διασκεδάζοντας και παίζοντας όλοι μαζί σε μια γιορτή για όλη την οικογένεια!

Η τέχνη συνάντησε τα χρώματα, το θέατρο τον Φασουλή, η επιστήμη τα μαγικά φίλτρα, η κίνηση τον χορό και το τραγούδι και η ρομποτική τους μελλοντικούς επιστήμονες, ενώ τα παραμύθια ξετύλιξαν τη φαντασία όλων σαν  κουβάρι!

Χορηγός: ΜΕΒΓΑΛ

Συλλογή φωτογραφιών