1η θέση σε Αγώνες Σκάκι

Η μαθήτρια Α. Μπεκιάρη (Δ΄ Δημοτικού) κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στους Διανομαρχιακούς Σχολικούς Αγώνες Σκάκι Νομών Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής, που διεξήχθησαν στα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη στις 14 Μαρτίου 2023.

Επιπλέον, η μαθήτρια κατέλαβε την πρώτη θέση στα Πανελλήνια Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα, στην κατηγορία Κ10, που διεξήχθησαν στη Θεσσαλονίκη στις 7 Απριλίου 2023.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων κατετάγη στην 20η θέση ανάμεσα σε 44 συμμετέχοντες στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, που διοργανώθηκε στη Ρόδο από τις 13 - 23 Απριλίου του 2023. Η μαθήτρια αγωνίστηκε ανάμεσα σε μεγαλύτερες αθλήτριες, συνεχίζοντας με τον καλύτερο και πιο αισιόδοξο τρόπο την αθλητική της πορεία στο 2023.

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας!