Στη Μανούλα που γιορτάζει!

Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου στέλνουν τις πιο ζεστές  ευχές και την αγάπη τους στο πιο γλυκό πλάσμα του κόσμου! Με απλά και καθημερινά υλικά φιλοτέχνησαν έργα μοναδικής συναισθηματικής αξίας, που τα αφιέρωσαν με ειλικρινή αγάπη στο πρόσωπο που ο καθένας μας αγαπά περισσότερο από όλα στη ζωή. Μέσα από τις δημιουργίες τους ευχήθηκαν από καρδιάς  στον άνθρωπο που διαρκώς στέκεται στο πλάι μας, που μας ακούει, που αφουγκράζεται τις σκέψεις και τις ανησυχίες μας, που μας στηρίζει και μας ενισχύει σε κάθε βήμα μας και που μας βοηθά να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι.

Μπορεί τα λόγια να είναι φτωχά μπροστά σε όλα όσα η μαμά μάς προσφέρει καθημερινά, αλλά η αγάπη μας για αυτήν είναι βαθιά, ειλικρινής και παντοτινή.

Μανούλα, σε αγαπώ πολύ! Χρόνια Πολλά, Μαμά!