Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Βραβεύσεις μαθητών από το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας βράβευσε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό «Ο μικρός Θαλής» κατά το σχολικό έτος 2022 - 2023 και τους μαθητές και τις μαθήτριες Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό «Ο μικρός Ευκλείδης» κατά το σχολικό έτος 2021 - 2022.

Η βράβευση των μαθητών και των μαθητριών που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό «Ο μικρός Θαλής» κατά το σχολικό έτος 2022 - 2023 έγινε την Πέμπτη, 11 Μαΐου 2023. Οι μαθητές/τριες που βραβεύτηκαν είναι:

1o βραβείο: Ο. Χασιώτης

2o βραβείο: Α. Καραμάνου, Ρ. Μαρούλας, Α. Σκλάβου

3ο βραβείο: Α. Μακρή, Λ. Ντονάτι, Κ. Χατζημήτρος

Έπαινος: Α. Δημητριάδης, Φ. Διαμαντής, Σ. Θεοφανίδου, Χ. Κυριακίδης, Σ. Μαυρίδου, Ε. Μιλτιάδου, Α. Μπακαΐμη, Α. Τζιαμπίρης, Ι. - Α. Χριστοφορίδης

Η βράβευση των μαθητών και των μαθητριών που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό «Ο μικρός Ευκλείδης» κατά το σχολικό έτος 2021 - 2022 έγινε την Κυριακή, 14 Μαΐου 2023. Οι μαθητές και οι μαθήτριες που βραβεύτηκαν είναι:

ΣΤ΄ Δημοτικού

1o βραβείο: Β. Δελής, Γ. Δελής, Β. Μπεκιάρης, Ε. Σικαλίδου

2o βραβείο: Ι. Ευσταθιάδης, Ι. Καρπέτας, Ε. Μάρκου, Α. Μπακαΐμη, Α. Σκλάβου, Α. Τζιαμπίρης

3o βραβείο: Σ. Θεοφανίδου, Λ. - Α. Ντονάτι, Ι. - Α. Χριστοφορίδης

Έπαινος: Α. Βεσέλι, Τ. Γραβαλάς, Β. Ευσταθιάδου, Ν. Ζιάκας, Κ. Καλημέρα,
Γ. - Μ. Παπαποστόλου, Α. Τσακανιάς

Ε΄ Δημοτικού

1o βραβείο: Ε. Γιουβανόπουλος

3o βραβείο: Ε. Γκόλνα, Ν. Γκουδέλης, Ε. Λασκαρίδη

Έπαινος: Θ. Γίτσα, Ι. Καρατζόγλου, Ε. Κάρκου, Α. - Κ. Μασκαλίδης, Α. Νικάκη, Ο. - Κ. Παπαβέντσης, Β. Σκουλαρίδης, Σ. Τσούλφα, Γ. - Ζ. Χαλβατζόγλου

Επιπλέον, με 1o βραβείο διακρίθηκε και ο μαθητής Μ. - Κ. Σκόδρας, ο οποίος φοιτά τη σχολική χρονιά 2022 - 2023 στην Α΄ Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μαθητής Ο. - Κ. Παπαβέντσης το σχολικό έτος 2021 - 2022 φοιτούσε στη Γ΄ Δημοτικού και συμμετείχε στον διαγωνισμό με τους μαθητές της Ε΄ Δημοτικού.

Οι βραβεύσεις έγιναν κατά τη διάρκεια της 13ης Διεθνούς Μαθηματικής Εβδομάδας, που διοργάνωσε το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας στο Συνεδριακό Κέντρο Ν. Γερμανός (Περίπτερο 8) της HELEXPO.