Εικονική Επιχείρηση «@Home» - 18ος Διαγωνισμός «Junior Achievement»

H Εικονική Επιχείρηση των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη «@ home συμμετείχε στη Β΄Φάση του 18ου Διαγωνισμού «Junior Achievement» και κατάφερε να περάσει στις 10 καλύτερες επιχειρήσεις στα Γενικά Λύκεια της χώρας. Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 18 Μαΐου στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος στην Αθήνα.

Μέσα από τη συμμετοχή στο πρόγραμμα οι μαθητές και οι μαθήτριες, με πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, αντιλήφθηκαν τη διαδικασία μιας αρχικής ιδέας να ολοκληρώνεται σε μία πλήρως λειτουργική επιχείρηση, την οποία έπρεπε να παρουσιάσουν στην κριτική επιτροπή. Επίσης η ομάδα παρακολούθησε σπουδαίους επιχειρηματίες, γνώρισε παιδιά από διάφορα σχολεία της χώρας και άκουσε ποικίλες επιχειρηματικές ιδέες.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν ήταν:

Α΄ Λυκείου: Ά. Βλάχου, Δ. Ιγνατιάδης, Α. Καπλάνης, Σ. Καρασμάνης, Α. Καψόλης, Ε. Κουμπούρα, Ε. Κωνσταντινίδου, Κ. Μήτρου, Π. - Π. Νίκου, Β. Πολυχρονιάδου, Μ. Πουρνάρη, Ε. Ταμπουρή

Β΄ Λυκείου: Λ. Λεβέντη, Ν. - Δ. Σιάμπαλη,