Αποχαιρετιστήρια Γιορτή Α΄ Δημοτικού

«Γράμματα - Λέξεις - Ιστορίες… με λάχανα και χάχανα»

Οι μικροί μαθητές και οι μικρές μαθήτριες της Α΄ Δημοτικού αποχαιρέτησαν την πρώτη τους χρονιά στο Δημοτικό Σχολείο, παρουσιάζοντας τα βιώματα, τις παραστάσεις, τις γνώσεις και τις εμπειρίες που αποκόμισαν.

Με ευφάνταστο, αυθόρμητο και δημιουργικό τρόπο παρουσίασαν τη γιορτή τους με τίτλο «Γράμματα - λέξεις - ιστορίες… με λάχανα και χάχανα» στο Θέατρο του Πολιτιστικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων. Στη διάρκεια της γιορτής τα παιδιά τραγούδησαν αγαπημένα τους τραγούδια, χόρεψαν και έστειλαν ποικίλα μηνύματα, συγκινώντας μικρούς και μεγάλους. Με κέφι και ενθουσιασμό μάς ταξίδεψαν στον μαγικό κόσμο της παιδικής αθωότητας.

Την εκδήλωση άνοιξαν το Club Ρυθμικής και η Χορωδία του Δημοτικού Σχολείου. Η βραδιά έκλεισε με μια ζεστή ευχή για ένα ξέγνοιαστο και ήρεμο ελληνικό καλοκαίρι!