Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar 2023

Tα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη και ο Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ διοργανώνουν Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar, το Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2023, από τις 10:30 το πρωί έως τις 20:00 το βράδυ, στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων, στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου (12ο χλμ. Ε.Ο. Θεσ/νίκης - Ν. Μουδανιών).

Στο Bazaar θα πωλούνται δημιουργίες των μαθητών/ριών όλων των βαθμίδων (γούρια, κοσμήματα, μικρά έργα τέχνης, κούπες και τετράδια στολισμένα τα παιδιά), έξυπνα παιχνίδια, χριστουγεννιάτικα στολίδια, βιβλία, γυναικεία αξεσουάρ, μέλι, σαπούνια, αξεσουάρ για κατοικίδια, πάνινες κούκλες, χειροποίητα δώρα, χριστουγεννιάτικα τρίγωνα για τα κάλαντα,   παραδοσιακά γλυκά, βιολογικά προϊόντα και το τσάι των Χριστουγέννων με βότανα που συνέλεξε
η Ομάδα Εθελοντισμού από αγρόκτημα βιολογικής
καλλιέργειας.

Σας προτρέπουμε να στηρίξετε την προσπάθεια των μαθητών μας και να αγοράσετε τα δώρα σας από το Bazaar. Δώρα έξυπνα, οικονομικά, φτιαγμένα με μεράκι, χαμόγελο και αγάπη, από τα παιδιά και όσους τα αγαπούν.

Επιπλέον θα παρακαλούσαμε να ενισχύσετε τη φιλανθρωπική μας αγορά με τα παρακάτω είδη, τα οποία θα συγκεντρωθούν στα τηλεφωνικά κέντρα των Εκπαιδευτηρίων μέχρι την Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2023:

• Βιολογικά προϊόντα
  • Βουτήματα
  • Γλυκά του κουταλιού
  • Γλυκά σιροπιαστά
  • Κέικ
  • Κουραμπιέδες
  • Μαρμελάδες
  • Μελομακάρονα
  • Τσουρέκια
  • Βιβλία1 σε καλή κατάσταση
    • 1Tα βιβλία μπορείτε να τα αφήνετε στα ειδικά κουτιά με την ένδειξη «ΧαρίΖΩ βιβλία», τα οποία βρίσκονται δίπλα στα χριστουγεννιάτικα  δέντρα.

Στηρίζουμε

• Το ΖΩΓΡΑΦΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ (Κωνσταντινούπολης)
  • Τις ΘΕΡΜΑΪΔΕΣ (Παναθηναϊκή Πανελλαδική Οργάνωση Γυναικών, Παράρτημα Θεσσαλονίκης)
  • Τη ΣΥΖΩΗ (Πανελλήνιος Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Προβλήματα Όρασης και Πρόσθετες Αναπηρίες)