Η Α' Δημοτικού στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου

Πραγματοποιήθηκε  για  άλλη  μια  χρονιά  η  Διεθνής  Έκθεση  Βιβλίου , η  μεγάλη  γιορτή  του  βιβλίου  που  φιλοξενεί  η  πόλη μας.  Από  μια  τέτοια  γιορτή  δεν θα  μπορούσε  να  λείπει  το σχολείο  μας.  Έτσι,  λοιπόν,  το  Σάββατο,  13 Μαΐου 2017  οι μαθητές  της Α΄  Δημοτικού  των  Εκπαιδευτηρίων  E. Μαντουλίδη  πήραν  μέρος  στην  παρουσίαση  του  βιβλίου «Ο Καρομυτόγκας» (Εκδόσεις  Αιώρα),  το  οποίο  έγραψαν  με  πολλή  αγάπη  δύο  καταξιωμένες  συγγραφείς  παιδικών  βιβλίων,  η κ. Σ.  Ζαραμπούκα και  η κ. Μ. Κριεζή.  Με το  βιβλίο  τους  αυτό  θέλησαν  να  περάσουν  περιβαλλοντικά  μηνύματα  στους  μικρούς  τους  αναγνώστες.  Τα  παιδιά  διασκέδασαν,  παίζοντας  με τις  συγγραφείς  και  υποδυόμενα  ήρωες  του  βιβλίου,  προκαλώντας  τον  ενθουσιασμό  αυτών  που  τα  παρακολουθούσαν.