Βιβλιοπαρουσίαση Α΄ Δημοτικού στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar

O_Limos_Lemonakis@Mandoulides_Schools

Στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar των Εκπαιδευτηρίων οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Δημοτικού είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τον συγγραφέα Βαγγέλη Ηλιόπουλο καθώς και τον ήρωα του τελευταίου του βιβλίου, τον Λίμο τον Λεμονάκη.

Παιδιά και γονείς απόλαυσαν την ευφάνταστη και διαδραστική αφήγηση του παραμυθιού από τον ίδιο τον συγγραφέα, ο οποίος κάλεσε μικρούς και μεγάλους να γίνουν μέρος της ιστορίας του. Τα παιδιά τραγούδησαν, χόρεψαν με τον Λίμο και έμαθαν πως οι ειδήσεις δεν είναι πάντα αληθινές και πως οι ήρωες γεννιούνται στις δύσκολες στιγμές!

Η βιβλιοπαρουσίαση έκλεισε με τα παιδιά να τραγουδούν τα κάλαντα στα ελληνικά αλλά και σε μια ροκ παραλλαγή τους στα αγγλικά, ανταλλάσσοντας ευχές για ευτυχισμένα Χριστούγεννα!