Βράβευση αριστούχου απόφοιτου Λυκείου από τη Eurobank

Vravefsi_Mathiti_Apo_Eurobank_2019

Ο αριστούχος απόφοιτος Θράσος Οικονόμου, που εισήχθη 2ος στη Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με 19.281 μόρια, βραβεύτηκε στο πλαίσιο του προγράμματος χορηγών «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία», το οποίο πραγματοποιείται για 16η συνεχή χρονιά από τη Eurobank.

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε σε ειδική τελετή στο Συνεδριακό Κέντρο «Ι. Βελλίδης».

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία», που αποτελεί το μακροβιότερο Πρόγραμμα Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του ομίλου Eurobank και αφορά όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ’ Λυκείου, η Eurobank επιβραβεύει κάθε χρόνο τον αριστούχο απόφοιτο καθενός από τα 1.800 Γενικά και Επαγγελματικά Λύκεια της χώρας, που συγκέντρωσε τον μεγαλύτερο αριθμό μορίων πρόσβασης (πάνω από 18.000) στις πανελλαδικές εξετάσεις για την τριτοβάθμια εκπαίδευση. Η επιβράβευση του κάθε αριστούχου συνοδεύεται από το χρηματικό ποσό των 800 ευρώ.