Εξαιρετικές διακρίσεις μαθητών στον 15ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας

Οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων Ν. Κωνσταντινίδου (Β΄  και  Α. - Χ. Σάββα και ο μαθητής Χ. Πηλιανίδης ανάμεσα από τις 2 μαθήτριες, σε πράσσινο φόντο

Οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων Ν. Κωνσταντινίδου (Β΄ Λυκείου) και  Α. - Χ. Σάββα (Γ΄ Λυκείου) κατέκτησαν την τρίτη και την ένατη θέση αντίστοιχα στην Γ΄ και τελευταία φάση του 15ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας 2019 για τους μαθητές της Β΄ και Γ΄ Λυκείου, που πραγματοποιήθηκε τη Μ. Δευτέρα, 22 Απριλίου στην Αθήνα. Ειδικότερα η Ν. Κωνσταντινίδου εντάσσεται έτσι στην τετραμελή Εθνική Ομάδα, η οποία θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στην Ολυμπιάδα Βιολογίας, που θα πραγματοποιηθεί στις 14 - 21 Ιουλίου 2019 στο Szeged της Ουγγαρίας.

Να θυμίσουμε επίσης ότι εξαιρετική διάκριση στην κατηγορία της Α΄ Λυκείου πέτυχε και ο μαθητής μας Χ. Πηλιανίδης, αφού κατέκτησε  πανελλαδικά τη 2η θέση και απέκτησε με αυτόν τον τρόπο πλεονέκτημα συμμετοχής στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2020, ως μαθητής της Β΄ Λυκείου.