Open Day - 29 Απριλίου 2020, Εκδήλωση: Από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Open Day - 29 Απριλίου 2020 και ώρα 18:00

Εκδήλωση: Από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Η μετάβαση του παιδιού σας από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό είναι μια σημαντική εμπειρία στη ζωή του που θέτει τις βάσεις της μετέπειτα σχολικής του πορείας. Στα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στην ομαλή προσαρμογή του μαθητή στον καινούριο, θαυμαστό κόσμο του δημοτικού.

Ελάτε την Τετάρτη, 29 Απριλίου 2020 και ώρα 18:00 στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων (Γυμνάσιο - Λύκειο, 12o χλμ. Ε.Ο. Θεσ/νίκης - Ν. Μουδανιών) να σας παρουσιάσουμε από κοντά το εκπαιδευτικό μας πρόγραμμα και πώς αυτό μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά μαθητές και γονείς. Το πρόγραμμα σπουδών της Α' τάξης θα παρουσιάσει η κ. Μαρία Παπαδοπούλου, υπεύθυνη της Α΄ Δημοτικού και Διευθύντρια Νέων Τεχνολογιών.

Για την ομαλή μετάβαση των παιδιών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό θα έχετε επίσης την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ομιλία με θέμα «Από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό» από την κ. Μυρτώ Μαρίνου, Ψυχίατρο - Ψυχοθεραπεύτρια, με θέμα «Πρώτη μέρα στα θρανία».

Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας θα υπάρχει δημιουργική απασχόληση για τα παιδιά σας.

Πάρτε μία γεύση από το Δημοτικό μας